TELOMERE THERAPY WITH PEPTIDES 30 ML

product picture

990 МКД 920.7МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Со годините, нашите клетки се делат, и на секое делење отпаѓа по малку од теломерот, придонесувајќи кон видливи знаци на стареење, кои се посебно изразени и кај кожата како наш најголем орган. Теломерите со времето се скратуваат, а нивната должина ја укажува брзината со која телото старее. Правилната нега и заштита на кожата го забавува овој процес и придонесувајќи да се поттикне синтезата на колаген. NACOMI NEXT LEVEL Telomer Тherapy & Peptides серумот е интензивна формула за нега со цел превенција на знаците на стареење и одржување на еластичноста на кожата. Блендот на активни состојки Lapagyl™ е напреденкомплекс од био- активни состојки кои докажано го одложуваат скратувањето на теломерите, одржувајки го младешкиот изглед на кожата. Покрај овој комплекс, формулата содржи пептиди, трехалоза, хијалуронска киселина, витамин Е и глицерин, со цел лицето да добие здрав сјај и правилна хидратација. Клинички докажано ја враќа свежината на лицето и им помага на старите клетки на кожата да создадат колаген и еластин поефикасно. Создаден за намалување на осетливите состојби на кожата, минимизирање на изгледот на фините линии, како и превенција на нови знаци на стареење.
Aqua, Trehalose, Cetyl Alcohol, Glycerin, Persea Gratissima Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Hydrogenated Farnesene, Brassica Campestris Seed Oil, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acetyl Hexapeptide-8, Tabebuia Impetiginosa Bark Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate , Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Propanediol, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Benzyl Glycol, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Dehydroacetic Acid, Raspberry Ketone, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.
Серумот може да се користи секојдневно наутро и/или навечер, после миење на лицето, пред нанесување на креми. Вмасирајте на лицето, вратот и деколтето. Може да се комбинира и со серуми од типот на ретинол, АХА & BHA киселини, ниацинамид и слично.

Поврзани производи