Skin Color Correcting Serum 30ml

product picture

1.160 МКД 1078.8МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Моќен антиоксиданс кој е идеален избор во борбата против оксидативното нарушување и оштетување кај кожата, особено ако сакате да го подобрите нејзиниот тонус и да делувате превентивно во однос на процесот на стареење. Серум наменски создаден за третман на кожа без сјај, склона кон флеки и пигментации и изразени фини линии. Содржи 15% стабилен дериват на аскорбинска киселина (3-O-Ethyl Ascorbic Acid) , кој ја штити кожата од оксидативен стрес во текот на денот, ја забрзува синтезата на колаген и го изедначува нерамномерниот тен. Формулата е збогатена и со ферулична киселина, со цел да се добие екстра стабилност на витамин Ц. Lipochroman® молекулата, е биоинспириран антиоксиданс кој овозможува тројна заштита, штитејќи ја кожата од оштетување од три вида слободни радикали. Комплексот пребиотици придонесува кон превенција на изразени пори, акни и митесери, додека природниот екстракт од канабис помага да се одржи природниот баланс кај кожата. Витаминот Е превенира иритации при користење и дава правилна хидратација на лицето.
Aqua, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Adansonia Digitata Seed Oil, Cannabis Sativa Seed Oil, Cetyl Alcohol, Lactitol, Xylitol, Tocopheryl Acetate, Dimethylmethoxy Chromanol, Ferulic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed glycosaminoglycans, Glycoproteins, Copper Gluconate, Sodium Citrate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Benzoate, Sodium Pca, Sodium Hydroxide, Trisodium NTA, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol
Може да се користи секојдневно наутро и/или навечер. За максимален ефект, препорачување користење во дневната рутина во комбинација со СПФ, како максимална дневна нега за заштита на кожата од надворешни негативни влијанија.

Поврзани производи