Foot cream – refreshing green cucumber, 85ml

product picture

580 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Врз основа на природни активни состојки, кремот со освежителен мирис на зелена краставица обезбедува долготрајна и длабока хидратација на кожата на стапалата. Шеа путерот заедно со путерот од какао се богатство од масни киселини, витамини и минерали. Навлегувајќи во подлабоките слоеви на кожата, тие ќе ја вратат нејзината хидратација. Претходно испуканата сува и испукана кожа на стапалата ќе стане мека, нахранета и кадифено мазна.
Aqua, Butyrospermum Parki Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Propylheptyl Caprylate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Panthenol, Theobroma Cacao Seed Butter, Stearic Acid, Menthol, Benzyl Alcohol, Sodium Lauroyl Glutamate, Parfum, Propylene Glycol, Alcohol, Dehydroacetic Acid, Glycoproteins, Hesperidin Methyl Chalcone, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Arnica Montana Flower Extract, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Malva Sylvestris Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Copper Gluconate, Sodium PCA.
Нанесете на чиста и сува кожа со кружни движења.