Snail & Azulene Low pH Cleanser

product picture

820 МКД

SOLD OUT

Нежен за кожата, овој чистач ја балансира пХ вредноста и ја измазнува и регенерира кожата, оставајќи ја нежна и мазна.
Purified Water, Cocamidopropylbetaine, Sodium Lauroylmethyl Isethionate, Snail Mucus Filtrate, Polysorbate 60, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Acrylate Copolymer, Tromethamine, Ethylhexanediol, Sodium Polyacrylate, Matricaria Flower Oil, Dipropylene Glycol, Panthenol, Allantoin, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Sodium Guiaazulene Sulfonate (50ppm)
Нанесете мала количина на влажни раце и нежно масирајте на лицето и деколтето, а потоа исплакнете со млака вода.

Поврзани производи