Green Clay 65GR

product picture

360 МКД 306МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Зелената глина е најпозната по своите својства за постигнување на кристално чиста и сјајна кожа. Го отстранува вишокот себум и ја чисти кожата од сите нечистотии со нежна ексфолијација. Истовремено ја потхранува и ревитализира.
100% Montmorillonite
Измешајте од глината со малку вода или масло за да се формира нежна паста. Може да се користи и со пантенол раствор, за екстра хидратација и спречување на дехидрација на кожата од глината. Нанесете на чиста кожа и почекајте да се исуши, потоа исплакнете со млака вода. Не дозволувајте глината да стои долго сува на кожата, за да не дојде до непотребна дехидрација. Веднаш штом почувствувате дека маската е сува, измијте го лицето.