Fix It Up Niacinamide 15% 30мл

product picture

450 МКД 382.5МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Серум со мултинаменско дејство наменет за сите типови кожа, на база на ниацинамид, алое вера, пантенол и хијалуронска киселина. Ниацинамидот е одличен во контролата на акни и флеки, истовремено има и одлично антиејџ дејство, додека пак останатите три компоненти ќе придонесат за задржување на еластичноста, превенција на фините линии како и лесна хидратација без комедоген ефект. Може да се комбинира со ретинол, АХА и БХА киселини, пептиди.
Aqua, Niacinamide, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Panthenol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Cellulose, Hectorite, Propanediol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Raspberry Ketone, Potassium Sorbate.
Нанесете мала количина на чисто и суво лице за време на дневната и вечерната рутина со нежна масажа и тапкање пред користење на крема или масло.