Retinol 0.25% 30ml

product picture

525 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Вечерен серум со врвен квалитет со чист ретинол 0.25%, креиран за намалување на фините линии, подобрување на текстурата на кожата, изедначување на тенот, како и борбата со акни и флеки. Збогатен со комплекс од хијалуронски киселини и екстракти помага за одржување на влажноста на кожата и нејзина хидратација. Овозможува долготрајни ефекти и младешки изглед.
Aqua, Glycerin, Cetl Alcohol, Panthenol, Cethearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Stearic Acid, Glycine Soja Oil, Retinol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Raspberry Ketone, ToCopheryl Acetate, Benzyl Alcohol, Sodium Lauroyl Glutamate, Polysorbate 20, Propanelyiol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin.
Нанесете мала количина на чисто и суво лице за време на вечерната рутина, пред користење на крема или масло. Примената на ретинолот започнува со 2 пати неделно, постепено зголемувајки го користењето. Оваа концентрација на ретинол е погодна за оние со сензитивна кожа, особено сува кожа и кожа склона кон иритации, како и за почетници со оваа компонента.

Поврзани производи