No more pores 2% salicylic acid 30ml

product picture

430 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Серум со ексфолијантно дејство на база на 2% салицилна киселина за подобрување на текстурата на кожата. Салицилната киселина е совршена за намалување на видливоста на порите, ги отсртанува мртвите клетки од површината на кожата и го редуцира вишокот себум, превенирајќи појава на акни. Збогатена со активен јаглен, ја намалува појавата на црнки, ги чисти истите и го изедначува тенот, а истовремено има антибактериски својства. Благодарение на витаминот Б3 односно ниацинамид, се добива ефект на смирување на црвенилата на кожата, превенција на флеки како и контрола на себумот.
Aqua, Niacinamide, Glycerin, Salicylic Acid, Charcoal Powder, Amylopectin, Polydextrose, Dextrin, Citric Acid, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.
Нанесете на чисто лице со нежна масажа веднаш после миењето на лицето. Препорачан интензитет на користење е 3 пати неделно, идеално би било тоа да е во вечерната рутина. Доколку користите ретинол, користете го во алтернативни денови.

Поврзани производи