MASK AGAINST BLACKHEADS 50ML

product picture

860 МКД

SOLD OUT

Ефективно оружје во борбата со појавата на црнките и нечистите пори. Комбинација од салицилна киселина и црна глина која ја отсртанува нечистотијата од порите и ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, оставајќи ја мазна и чиста, Го контролира лачењето на вишокот себум, со што помага при намалување на појавата на акни и иритации. Активниот јаглен помага при темелно чистење на порите и намалување на појавата на црнките, додека витаминот б3 ја смирува кожата и го изедначува тенот и ја подобрува текстурата на кожата.
Aqua, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Glycerin, Niacinamide, Salicylic Acid, Coco-Caprylate/Caprate, Propylheptyl Caprylate, Vitis Vinifera Seed Oil, Hydrogenated Farnesene, Carbon Black, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Glycine Soja Oil, Tocopherol, Polydextrose, Amylopectin, Propanecerin, Dehydroacetic Acid, Dextrin, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Benzyl Alcohol.
Нанесете на чиста и сува кожа, избегнувајќи го пределот на очите и устата. Оставете да делува 15мин па исплакнете.