NORMALIZING AND MOISTURIZING FACE CREAM 50ML FOR MOM

product picture

760 МКД
Количина: Купи
Категорија: MOM & WHO
Кремот интензивно ја навлажнува, регенерира и ја зајакнува кожата, без да ја преоптоварува. Го регулира лачењето на себум, ја намалува појавата на порите и помага да се постигне беспрекорен изглед на кожата по природен пат. Составот збогатен со пре и пробиотици ја зајакнува заштитната бариера на кожата и ја обновува нејзината природна бактериска микрофлора. Комбинацијата на природни масла заедно со екстрактот WHITESENSE™ ја храни и измазнува кожата и ја прави свиленкаста на допир.
Aqua, Glyceryl Stearate, Niacinamide, Hydrogenated Farnesene, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Polyglyceryl-6 Palmitate/Succinate, Cetearyl Alcohol, Sorbitol, Hydrolyzed Yeast Extract, Trehalose, Orbignya Oleifera Seed Oil, Passiflora Incarnata Seed Oil, Polyglyceryl-3 PCA, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Bellis Perennis Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Rosa Centifolia Flower Extract, Alpha-glucan Oligosaccharide, Lecithin, Lactobacillus, Glycoproteins, Tocopherol, Panthenol, Polyglucuronic Acid, Hydrolysed Glycosaminoglycans, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Maltodextrin, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Copper Gluconate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Parfum, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
Нанесете ја кремата на исчистено лице а потоа нежно масирајте. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.