BABY Nappy Cream 50ml

product picture

419 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Кремот Nacomi Baby ефикасно ја регенерира и смирува иритираната детска кожа oд осип од пелена. Обезбедува соодветна заштита и хидратација за да го смири воспалението и да и помогне на кожата да ја врати својата мазност и мекост. Се бори против осип на пелена додека Ја смирува испуканата кожа, Спречува повторлива иритација, Дава мекост и Ефикасно ја навлажнува кожата. Кремот содржи пантенол и глицерин, кои се сензационални во справувањето со иритациите на кожата. Тие го смируваат осип и црвенило од пелена додека ја одржуваат кожата хидрирана. Пчелин восок го подобрува регенеративниот ефект на деликатната кожа на бебето и исто така го спречува губењето на вода. Составот на природни масла и путери има антиинфламаторно дејство и ја храни кожата.
Aqua Persea Gratissima Oil,Cetyl Alcohol,Prunus Amygdalus Dulcis Oil,Alba complexion,Glycerin,Olea Europaea, Fruit Oil,Butyrospermum Parkii Butter,Cetearyl Alcohol,Glyceryl Stearate,Shorea Stenoptera Seed Butter, Panthenol,Stearic Acid,Niacinamide Avena Sativa Kernel Extract, Hydrolyzed Rice Protein,Phytosterols,Sodium Lauroyl Glutamate,ParfumDehydroacetic Acid,Citric Acid,Ascorbyl Palmitate,Tocopheryl Acetate,Sorbitan Oleate, Sodium Benzoate,Potassium Sorbate,Benzyl Alcohol.
Нанесете крем на чиста, сува кожа за време на менување на пелени. Користете го при осип на пелена и како превентивна мерка.

Поврзани производи