Numbuzin No.2 Goodbye Redness Derma Tone Up spf 50+ pa+++

product picture

1.450 МКД
Количина: Купи
Категорија: NUMBUZIN
Кажете му збогум на црвенилото на лицето со овој прајмер за лице, кој ефикасно го изедначува тенот за да создаде совршена подлога за остатокот од вашата рутина за шминкање. Опремен е со заштита од сонце со широк спектар на SPF 50+ PA+++ и формулиран со мешавина на смирувачки состојки од растителна основа. Бледозелената боја на производот станува беж кога ќе се соедини во кожата.
WATER, CYCLOPENTASILOXANE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, ZINC OXIDE (CI 77947), ETHYLHEXYL SALICYLATE, GLYCERIN, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, CAPRYLYL METHICONE, PEG-10 DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, POLYPHENYL SILSESQUIOXANE, DICAPRYLYL CARBONATE, PENTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, FUSIDIUM COCCINEUM FERMENT FILTRATE, CANDIDA BOMBICOLA GLUCOSE/METHYL RAPESEEDATE FERMENT, CENTELLAASIATICA EXTRACT, ARTEMISIA CAPILLARIS EXTRACT, MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF EXTRACT, MORINDA CITRIFOLIA EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, HOUTTUYNIA CORDATA EXTRACT, DIPROPYLENE GLYCOL, ASIATI COSIDE, ASIATIC ACID, MADECASSIC ACID, MADECASSOSIDE, TOCOPHEROL, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, POLYBUTENE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ACRYLATES/DIMETHICONE COPOLYMER, DIMETHICONENINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, TRIBEHENIN, CAPRYLIC/CAPRIC/MYRISTIC/STEARIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL TRIBEHENATE/ ISOSTEARATE/EICOSANDIOATE, MAGNESIUM SULFATE, ALUMINUM HYDROXIDE, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, STEARIC ACID, GLUCOSE, ETHYLCELLULOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, FRUCTOSE, VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, HYDROGENATED CASTOR OIL ISOSTEARATE, PROPANEDIOL, POLYVINYL ALCOHOL, MICA (CI 77019), IRON OXIDES (CI 77491), CHROMIUM OXIDE GREENS (CI 77288), IRON OXIDES (CI 77492), IRON OXIDES (CI 77499), CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE
Нанесете одредена количина како последен чекор од вашата утринска рутина пред нанесување на шминка.

Поврзани производи