Fluff Two-phase Face Serum Sea Booster 40ml

product picture

480 МКД
Количина: Купи
Категорија: FLUFF
Овој серум против брчки е суштината на скапоцените природни состојки од морските длабочини. Екстрактот од морските алги Вакаме го намалува отокот и темните кругови под очите. Еквивалент на природен ретинол од екстракт од сино-зелени алги заедно со витамин Е и масло од сладок бадем помагаат да се намалат брчките и да се спречат нови додека екстрактот од зелен кавијар ја измазнува кожата и ги обновува подлабоките слоеви на кожата.
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Aphanizomenon Flos-Aquae Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Citric Acid, Parfum, Sodium Chloride, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, CI 61565, CI 42090.
Добро протресете пред употреба. Нанесете 3-5 капки од серумот на дланката, втријте со дланките и нежно втапкајте во кожата.