Epigenetic Scalp Serum 100ml

product picture

590 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Револуционерен серум за скалпот - уникатно решение за здрав и целосен волумен на коса. Овој револуционерен епигенетски серум е иновативна формула која не само што го спречува опаѓањето на косата, туку и додава извонреден волумен.Содржи KERASCALP™ добиен од Amla, кој го спречува опаѓањето на косата и предвремено побелување со заштита на клетката на фоликулите на косата. Благодарение на него, косата станува погуста, посилна и сјајна. Друга состојка е CAPILIA LONGA™ и екстракт од рузмарин - ја стимулира синтезата на колаген, еластин и хијалуронска киселина, што ја подобрува состојбата на кожата и го спречува опаѓањето на косата.
Aqua, Propanediol, Glycerin, Curcuma Longa Root Extract, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Arnica Montana Flower Extract, Hypericum Perforatum Flower Extract, Juniperus Communis Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Niacinamide, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Phytic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol.
Добро протресете пред употреба. Нанесете од серумот во апликатор/масажер или нанесете на чист скалп, а потоа направете нежна масажа. Користете секојдневно. Не плакнете.

Поврзани производи