MOISTURIZING CONDITIONER FOR EASY DETANGLING OF HAIR 150ML FOR KIDS

product picture

760 МКД
Количина: Купи
Категорија: MOM & WHO
Подолгата и погуста коса кај децата, особено кај девојчињата, може да биде голем предизвик за чешлање. Нежниот кондиционер за коса MOM&WHO Kids го прави чешлањето попријатно за вас и вашето малечко. Покрај тоа, измазнува, дава сјај и ја прави косата свиленкаста мазна.
Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Behentrimonium Chloride, Betaine, Cetrimonium Chloride, Persea Gratissima Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cocos Nucifera Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Trehalose, Urea, Pullulan, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Serine, Algin, Polyquaternium-6, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Parfum, Potassium Phosphate, Disodium Phosphate, Glyceryl Polyacrylate, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
Нанесете го регенераторот на влажната, измиена коса на вашето дете. Оставете да делува неколку минути, а потоа исчешлајте ја косата, а потоа исплакнете темелно со млака вода. Избегнувајте контакт со очи. Производот е за надворешна употреба.