Glass skin face serum 40ml

product picture

790 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Дали сакате да постигнете сјаен, блескав и беспрекорен тен? Задолжително пробајте го овој концентриран серум за лице, кој интензивно ја навлажнува и ја враќа хидратацијата и сјајот на кожата. Благодарение на неговите напредни активни состојки, обезбедува видливо осветлена завршница, давајќи ефект на тен мазен како стакло. Покрај тоа, ја зајакнува бариерата на кожата, ги затегнува порите, ја намалува промената на бојата и го изедначува тонот на кожата.
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Niacinamide, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Olea Europaea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Propanediol, Hydrogenated Farnesene, Trehalose, Polyglyceryl-6 Palmitate/Succinate, Cetearyl Alcohol, Hoya Lacunosa Flower Extract, Apium Graveolens Seed Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tetrapeptide-10, Hydrogenated Lecithin, Inulin Lauryl Carbamate, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Polysorbate 80, Cetyl Palmitate, Sorbitan Stearate, Sorbitan Trioleate, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Lactic Acid, Citric Acid, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
Добро протресете пред употреба. Нанесете мала количина од серумот на лицето и оставете да делува преку ноќ додека целосно не се апсорбира. Избегнувајте контакт со очи. Производот е за надворешна употреба.