Argan Strengthening Hair Conditioner 150 ml

product picture

525 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Аргановото масло има силни антиоксидантни својства, кои се должат на високата содржина на витамин Е и фенолни соединенија. Благодарение на ова, ја штити структурата на нашата коса од надворешни фактори кои ја оштетуваат. Богата со незаситени масни киселини, m.in. Омега-9 и Омега-6, маслото има смирувачки и антиинфламаторни својства.Ја прави косата мека, мазна и лесна за чешлање. Нашите производи не содржат силикони, така што сите состојки можат да навлезат длабоко во косата и да ја обноват нејзината структура, одвнатре, а не само да ја направат мазна одеднаш. Целата наша козметика е целосно природна, така што ефектите ќе бидат повидливи по подолга употреба, но за да се постигне тоа потребно е да се користат систематски.
Aqua, Cetearyl Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil, Glycerin, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Benzyl Alcohol, Parfum, Dehydroacetic Acid.
Нанесете мала количина регенератор за зајакнување со арганово масло на врвовите или на целата коса и оставете да делува неколку минути. Потоа исплакнете темелно со млака вода.