TIAM AC Fighting Spot Rx Cream 30gr

product picture

1.020 МКД
Количина: Купи
Категорија: TIAM
Ги смирува акните и иритациите, измазнувајќи ја кожата и заздравувајќи ги и дамките и лузните. Овој спот крем содржи 10% ниацинамид и 7% цинк, но е инфузиран и со сентела и екстракт од чајно дрво кои ја смируваат кожата и ја контролираат продукцијата на себумот, истовремено заздравувајќи ја кожата.
Water, Niacinamide (10%), Butylene Glycol, Zinc Oxide (7%), Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower seed oil) , Dimethicone, Cetearyl Alcohol, 1, 2-Hexanediol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Ceteryl Olivate, Polysorbate 60, Sorbitan Olivate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Betaine, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum, Sponge, Asiaticoside, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Asitic Acid, Madecassic Acid, Zinc PCA
Нанесете само на регијата каде постои акна или иритација и нежно измасирајте за максимален ефект.

Поврзани производи