Volumizing shampoo for low porosity hair 250ml

product picture

690 МКД
Количина: Купи
Категорија: TRUST MY SISTER
Збогатен со уникатни состојки како бетаин, пантенол, билни екстракти и сок од алое вера, овој шампон за коса со ниска порозност ќе и обезбеди на вашата коса соодветна нега и ревитализација. Бетаинот помага да се задржи влагата во внатрешноста на косата. Обезбедува оптимална хидратација, без ефект на прекумерна тежина што често ја придружува косата со ниска порозност. Пантенолот помага да се зајакне структурата на косата одвнатре. Се регенерира и има заштитен ефект, создавајќи тенок слој на површината на косата, кој ја штити од оштетување предизвикано од надворешни фактори.Комплексот ја подобрува состојбата на скалпот и фоликулите на косата и ја намалува склоноста на косата да опаѓа. Ја поддржува нивната исхрана и регенерација, правејќи ги посилни, пофлексибилни и отпорни на оштетување. Покрај тоа, го враќа сјајот и волуменот на мрсната коса.
Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Cetrimonium Chloride, Arctium Majus Root Extract, Arnica Montana Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Citrus Limon Peel Extract, Hedera Helix Leaf Extract, Lamium Album Extract, Nasturtium Officinale Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Tropaeolum Majus Flower Extract, Panthenol, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Lactic Acid, Parfum, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Isopropyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
Измијте ја косата со мала количина шампон, а потоа исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очи. Производот е за надворешна употреба.