Moisturizing and smoothing shampoo for medium porosity hair 250ml

product picture

690 МКД
Количина: Купи
Категорија: TRUST MY SISTER
Шампонот за коса со средна порозност збогатен со трехалоза, бетаин и пантенол ја обезбедува косата со потребната заштита, хидратација и здрав изглед на косата. Содржаниот комплекс ALMONDERMIN™ ја навлажнува, тонизира и создава заштитна фолија на површината на косата, со што го враќа сјајот на косата. Заедно со HIBISCIN® обезбедува не само заштита, туку и регенерација, омекнување и негување на оштетената коса. Трехалозата е една од најефикасните состојки за навлажнување која го спречува губењето на вода, што е особено важно за коса со средна порозност, склона кон сувост. Заедно со пантенолот, ја регенерира косата и ја прави поотпорна на оштетување и добива повеќе сјај. Во комбинација со бетаин, тие и обезбедуваат на косата соодветна хидратација и ја зајакнуваат нејзината структура, што ја прави помалку подложна на кршење и оштетување.
Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Cetrimonium Chloride, Trehalose, Betaine, Panthenol, Linum Usitatissimum Seed Extract, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Polyquaternium-10, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Lactic Acid, Parfum, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Isopropyl Alcohol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol.
Добро протресете пред употреба и измијте ја косата со мала количина шампон, а потоа исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.